Co z tą polską piłką?

Piłka nożna w Polsce jest uważana przez wielu jako sport narodowy, ale czy naprawdę tak jest ? Czy Polska Reprezentacja Narodowa czy kluby piłkarskie spełniają pokładane w nich nadzieje ? Chyba jednak NIE !. Reprezentacja Polski nie osiągnęła dużego sukcesu na arenie międzynarodowej od bardzo dawna. Ostatni medal na dużej imprezie to rok 1992 i Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie gdzie zajęliśmy 2 miejsce. Od tego roku nie potrafimy powrócić do tych dobrych czasów i choć częściowo nawiązać do tych sukcesów. Już sam awans z eliminacji przez wielu jest uważany za ogromny sukces. Na turnieju najczęściej odpadamy już w pierwszej fazie turnieju nie wychodząc nawet z grupy.

Przed każdym większym turniejem głównym celem jest wyjście z grupy, które i tak nie da się osiągnąć. Kiedyś wyjście z grupy było obowiązkiem. Ale jak reprezentacja ma to osiągnąć, jak nasi reprezentanci powoływani na mecze albo nie grają w swoich klubach, albo kopią się po czołach: w polskiej ekstraklasie, która co roku spada w rankingach.

Jeszcze 20-30 lat temu mecze z najlepszymi drużynami świata były rozgrywane bardzo często i nie trzeba było się prosić o rozegranie takiego meczu. W dniu dzisiejszym aby rozegrać mecz z Brazylią, Francją, Anglią czy inna z reprezentacji z TOP-u trzeba zapłacić im grube miliony i czekać grzecznie w kolejce aż zwolni się miejsce. Niestety ale nasuwa się pytanie czy się to zmieni ? Wydaje się, że jak na razie nie widać żadnego światełka w tunelu aby coś mogło się polepszyć i poprawić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

Dodaj komentarz