Jedna recepta na sukces – we wszystkim.

Witam, we wpisie tym chciałbym poruszyć kilka kwestii związanych z rozwojem osobistym, jednak które to przydatne będą nie tylko maniakom rozwojowym, ale również osobom, które chciałyby zrzucić kilka kilogramów, czy też po prostu osiągnąć coś w życiu. Sztuka osiągania celów, bo o tym po krotce zamierzam tu napisać jest mi bliska już od kilku lat, gdyż najpierw musiałem (tzn. chciałem) zrzucić na wadze, później dostać się na studia, później założyć dobrze prosperującą firmę, a teraz z sukcesem ja rozwijać.

Problemem osób, które mają jakiś cel i chcą go zrealizować jest w większości przypadków słomiany zapał. Chyba każdy z nas wie, co to takiego. Na samym początku obraliśmy sobie cel i mamy postanowienie realizować go tak długo, aż go nie osiągniemy. Co się dzieje po kilku dniach, tygodniach? Nasz zapał przysycha. Wynika to z wielu czynników, jednak najczęściej są to : brak widocznych efektów, kłopoty osobiste, zwykłe lenistwo.

W książce pt. “Praktyczne metody osiągania sukcesów” autor – Pan Kopmeyer mówi nam, że sukces jest rzeczą prostą, a droga do jego osiągnięcia wiedzie poprzez dwie “odnogi” (że się tak wyrażę). Po pierwsze musimy wiedzieć jak osiągnąć sukces (metoda, sposób działania), a po drugie musimy po prostu działać. Fakt, że jest to z definicji takie proste powoduje, że ludzie boją się podjąć działania, uwierzyć w to, że sukces, osiąganie celów wcale nie musi prowadzić przez męski. trzeba tylko wiedzieć jak działać i po prostu działać.

Mając za przykład osobę, która chciałaby się odchudzić. Chciałaby pozbyć się zbędnych kilogramów, gdyż przeszkadza jej to w życiu, czuje się nieatrakcyjna itp. Co zatem powinna zrobić w celu osiągnięcia widocznych rezultatów? Powinna wziąć kartkę i długopis i spisać wszystko to, co jej zdaniem przyczyni się do jej końcowego sukcesu, po czym realizować ten plan punkt po punkcie. Nie wolno w tym momencie być dla siebie zbyt wyrozumiałym. Jeśli jakiś punkt jest na liście, oznacza to, że NALEŻY go zrealizować. Nie ma drogi na skróty. Tylko regularne i systematyczne działanie w drodze do osiągnięcia celu pozwoli nam ten cel osiągnąć.

Jeśli wpisem tym pomogłem chociaż jednej osobie, która ma problemy z sobą, jako osobą efektywną będzie to dla mnie bardzo miłe. Pochwalcie się w komentarzach, co o tym wszystkim myślicie;)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

  1. Zdecydowanie wyznaczanie sobie celow i ich wypisywanie (najlpiej powiesić sobie jeszcze je w widocznym miejscu) pomaga bardzo. człowiek ma wieksszą motywacje. Przynajmniej ja tak mam;p

    Odpowiedz
  2. a ja kupiłam sobie drogie spodnie, które mi sie bardzo podobają ale są o dwa rozmiary mniejsze. ze wględu na cene ( nie lubie wydawac kasy na darmo) i to ze mi sie podobają mam motywacje zeby schudnąc. Chyba nic bardziej kobiety nie zmotywujexD

    Odpowiedz

Dodaj komentarz