Nasz kraj upodabnia się do Białorusi …

Witam,

Do napisania tego wpisu natchnęły mnie wydarzenia ostatnich miesięcy. Jak zapewne przypuszczacie będzie miało to wiele wspólnego z działalnością rządu i premiera na jego czele.

Dlaczego o tym mówię? Bo mam już dość, serdecznie dość kraju w którym to władza decyduje o tym ile będziesz pracował, w którym 90 % społeczeństwa żyje za najniższą krajową (a statystyki mówią co innego), w którym składki na ubezpieczenie społeczne nijak się mają do naszych przyszłych emerytur i mógłbym tak jeszcze wymieniać w nieskończoność.

Być może wpis ten będzie odebrany przez kilka osób jako wyżalanie się kolejnego zdesperowanego, ale osobiście uważam, ze problem jest i należy coś z nim zrobić, bo inaczej nasz kraj dosłownie upodobni się do Białorusi, gdzie na porządku dziennym gwałcone są prawa człowieka, prawa obywatela.

Władze w kraju mówią o oszczędnościach, ale czy sam stara się coś zaoszczędzić? Biorąc pod uwagę pensje i premie dla pracowników poszczególnych ministerstw na pewno nie. Obudźmy się, żyjemy przecież w demokratycznym państwie, w którym o tym co się dzieje decyduje bądź co bądź społeczeństwo. Przykład ACTY dobitnie pokazuje, że można postawić się władzy i takie ruchy społecznościowe zdają egzamin.

Czas działać!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]