Oglądanie telewizji marnotrastwem czasu?

Dzisiaj zdecydowałem się na taki temat nie bez powodu. Zauważyłem, że w moim domu oglądanie telewizji to codzienny rytuał. Choćby na kilkanaście minut, ale telewizor musi być włączony. Często też jest tak, że telewizor chodzi, mimo, że nikt go nie ogląda. Nie będę kłamał, że sam w ogóle nie oglądam telewizji, bo tak nie jest. Staram się jednak wybierać programy, które mnie interesują i, które warto oglądnąć, a nie siedzieć przed telewizorem tylko po to, żeby coś robić. Niestety wiele osób ogląda telewizję od momentu, kiedy wracają do domu. Bez względu na to, czy faktycznie interesuje ich jakiś program, czy też nie.

Daleko nie trzeba szukać wystarczy popatrzeć na moich rodziców. Mama ogląda wszystkie seriale po kolei, mimo że w połowie z nich nie wie, o co za bardzo chodzi, ale oglądnąć trzeba. Zresztą wystarczy się zapytać jakieś pół godziny po skończeniu się serialu, o czym był, a mama już nie wie.

Natomiast tata namiętnie ogląda programy informacyjne, na każdym kanale. Znam również takie osoby, które potrafią cały dzień i nawet noc oglądać telewizję. Wszystkie seriale, teleturnieje itp. potrafią obejrzeć. Chyba, że o tej samej porze jest kilka programów, to jedynie wtedy muszą coś wybrać.

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie tak chętnie marnują swój czas na telewizor. Przecież jest tyle innych możliwości. Można poczytać jakąś książkę, porozmawiać z bliskimi, pójść na spacer itp. Oczywiście nie mówię, żeby od razu wyrzucić telewizor z domu, czy przestać całkiem oglądać, bo naprawdę można obejrzeć fajne programy, czy filmy.

Zaś dla osób starszych, czy schorowanych to jedyna rozrywka. Uważam, jednak, że powinno się mądrze wybierać programy te, które nas interesują, a resztę czasu poświecić na inne czynności. Wtedy okaże się, ze ma się znacznie więcej czasu, niż nam się wydawało.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz